ŞEHİTLER HAFTASI MESAJI

 

Şehitlerimiz , ülkemiz için canlarını gözlerini  kırpmadan feda eden isimsiz kahramanlardır. Şehitlerimiz şarkıyla, türküyle, siyasi gösterilerle değil, minnetle anılmalıdır. Şehitlerimiz hiçbir siyasi partinin siyasi imgesi
değildir, şehitlerimiz ülkemizin ortak değeridir. Şehit anneleri her birimizin annesi, şehit aileleri her birimizin
ailesidir. Şehitler arasında ayrımcılık yapılmamalıdır. Her biri bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumak için canlarını feda etmişlerdir.
Aziz milletimiz; kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir. Türk milleti, bütün imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıkmıştır ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri bu büyük zafer üzerine kurulmuştur. Tarihin her döneminde taşıdığı iman ile birçok kahramanlıklar sergileyen ordumuz, askeri ve polisi ile bu vatan uğruna canını hiç düşünmeden vermesini bilmiştir. Ulaştığı şehitlik mertebesi ile her zaman bağımsızlığın en güzel örneklerini göstermiştir. 
Aziz milletimiz, kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir.
Cumhuriyeti ve onun değerlerini korumak, bizlere bu büyük zaferleri ve güzel yurdu armağan eden; canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımızı, şehitlerimizi bu duygu ve düşünceler ile rahmet ve minnetle anıyorum.