ANNELER GÜNÜ

Hopa Belediye Başkanı Taner EKMEKÇİ’den Anneler Günü mesajı:

Bir anne tüm dünyayı değiştirebilir.

Dünyanın en güzel ve en değerli sıfatlarını hak eden kıymetli annelerimiz;
Bugün sizin gününüz.
Bugün, kendinizi çok daha özel hissedeceğiniz bir gün.
Biliyoruz ki ‘Cennet sizlerin ayaklarının altındadır’.

Anne sevgisini alan bir çocuk tüm kötülüklerden uzak durarak çevresiyle barışık bir hayat sürer. Bu nedenle annelerimize eğitimden sağlığa her alanda ne kadar iyi imkânlar sağlarsak, o kadar güçlü nesiller yetiştirebiliriz. Çocukların hayatla aralarındaki en güçlü bağ anneleridir. Bizler için tüm zorluklara göğüs geren, bizlere iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, güzel ahlakı öğreten, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz.

Annelik hiçbir zenginlik ile ölçülemeyecek kadar değerli olan, dünyadaki en yüce duygu ve değerdir.Sonsuz sabrın, şefkat, merhamet ve iyiliğin sembolü olan değerli annelerimiz, benzersiz özverileri, sınırsız sevgileri ile yaşamımızın her evresinde en büyük güç kaynağımızdır. Bizlere dürüst, onurlu, ahlâklı ve iyi bir insan olabilmeyi öğreten, ilgiye ve sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda şefkatle bağrına basan, büyüdüğümüzde bile bizden ilgisini esirgemeyen annelerimize sadece Anneler Günü’nde değil, yılın her gününde hak ettikleri saygıyı göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle beni bu dünyaya getiren, bakıp büyüten, memleketime hizmet edebilme imkânı veren annem başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm annelerimize Allah’tan rahmet diliyor, bu ülke için canlarını vermiş şehitlerimizin anaları başta olmak üzere hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağı olan tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum.